ÖDEV İTİRAZLARI HAKKINDA DUYURU

Ödev notlarınıza dair itiraz süreci 19 Ocak 2021 saat 18:00 tarihinde bitecektir. Bu tarihten sonra fizik-havuz@itu.edu.tr adresine ödev itirazları hakkında gönderilecek başvurular değerlendirilmeyecektir.

 

 

 

 

 

 

 

.

DUYURU


Öğrencilerin fizik havuz derslerinden final sınavına girebilmeleri için dönem içindeki başarı ortalaması %25 (60.0 üzerinden 15.0) olmalıdır. Dönem içi değerlendirmeniz vize(%40)+ödevler(%20) olacak şekilde değerlendirilmiştir.

Bu şartı sağlayamayan öğrenciler VF notu alırlar ve final sınavına giremezler.

Durumunuzu https://www2.fizik.itu.edu.tr/physics-10x/sisfiz/ linkinden kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir hata olduğu düşünüyorsanız 20 Ocak 2021 günü saat 16:00'a kadar fizik-havuz@itu.edu.tr ye mail ile bildirmeniz gerekmektedir.

NOT: Eğer final sınavına girmeye hakkınız varsa lütfen Ayva sisteminden Final sınavına ait bağlantının aktif olduğundan emin olunuz. 20 Ocak 2021 tarihinden sonra bağlantı kaldırılıp final sınavından hemen önce tekrar aktif hale getirilecektir.
.

SINAV SONUÇLARI HAKKINDA DUYURU

 

Fizik havuz dersleri ara sınav sonuçları "Ayva" platformunda açıklanmıştır. Sınavınızın detaylarına "Sınav" sayfasından "Önizleme(Review)" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sınav sonuçlarına itiraz için, Islak imzalı dilekçe (taranmış)ve görüntülediğiniz itiraza konu sonuç ekranının ekran görüntüsünü fizik-havuz@itu.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Not: Sınav sonuçlarınızla ilgili sadece yukarıda belirtilen adımları izlemeniz gerekli ve yeterlidir. İlgili duyurudan farklı şekillerde yapılan itirazlar kabul edilmeyecektir.

 

Son başvuru: 18 Ocak 2021, Pazartesi, 17.00

FIZ101/101E ve FIZ102/102E derslerine ait geçmiş yıllardaki sınav sorularına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

https://fizik.itu.edu.tr/egitim/havuz-dersler/ek-kaynaklar

 


 

 

 

İTÜ Fizik Mühendisliği

electronic

Fizik Mühendisliği Bölümü, doğadaki maddelerin yapısını ve aralarındaki etkileşimi inceler. 1997 - 1998 Akademik yılından itibaren Üniversitemizde oluşturulan yeniden yapılanma içinde ve %30 İngilizce kapsamında Fizik Mühendisliği yeni ders programını hazırlamıştır. Buna göre Temel Fizik Paketi ve Endüstriyel Fizik Paketi olmak üzere iki program paketi oluşturulmuştur.

Bölümümüz Fizik Mühendisliği Programı içinde son sınıf öğrencileri için ileri fizik proje ve bitirme ödevi çalışmalarının bazısı, bölümümüz öğrenci laboratuarlarında deney olarak kullanılmak üzere yaptırılmaktadır.